Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

nick *
hasło *
Pamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone (*) są wymagane.
Imię *
nick *
hasło *
zweryfikuj hasło *
Email *
zweryfikuj email *

GEOGRAFIA

Gdzie leży Beskid Makowski? Jakie są jego granice? Co oferuje przeciętnemu turyście, a co wykwalifikowanemu krajoznawcy? Wiadomości na ten temat próżno szukać w internecie. Próżno też ich szukać w publikacjach naukowych oraz turystycznych. Przez długi okres czasu zastanawiałam się dlaczego tak jest?
Czy te góry są gorsze od innych? Nie mają tak spektakularnej historii jak Beskid Niski czy Bieszczady, ale czy tylko krzywda ludzka stała się powodem dla modnego dziś „odkrywania Beskidu Niskiego”? Nie mają charakteru alpejskiego, jak Tatry, ale czy w Tatrach w sezonie letnim nie-wspinacz znajdzie chwilę ciszy i spokoju? Nie są tak wysokie jak Gorce, ale czy Gorce faktycznie powalają swoją wysokością na kolana? Nie chcę tu dyskredytować innych gór, wszak wszystkie te grupy górskie uwielbiam, ale...
Ale dlaczego co chwilę wydawany jest nowy przewodnik po Gorcach, Niskim, Pieninach, Żywieckim, a o Beskidzie Makowskim – cicho, głucho? Długo się nad tym zastanawiałam i w końcu zrozumiałam sedno sprawy.
Beskidu Makowskiego po prostu ... nie ma...

315 m n.p.m.

 

Myślenice stolica gminy (153,7 km².)położone w dolinie Raby, 30 km od Krakowa w kierunku południowym. Otoczone są wzniesieniami Dalinu, Chełmu i Uklejny.

420-550 m npm

Niestety nie mamy zdjęć z my¶lenic. Czekamy na foto

 

Lanckorona wieś gminna o pow. 11,8 km², położona w powiecie wadowickim, na południowo-wschodnim stoku Góry Lanckorońskiej (550 m n.p.m), nad rzeką Skawinką.

450-850 m n.p.m.

Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z XV w.

450-850 m n.p.m

Położona w dolinie potoku Bogdanówka,przy lokalnej drodze Tokarnia-Maków Podhalański przez Żarnówkę.

Podkategorie

"solid-1" Style

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

Module Class Suffix:
"solid-1"

030613_kwrtks_06.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com