Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

nick *
hasło *
Pamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone (*) są wymagane.
Imię *
nick *
hasło *
zweryfikuj hasło *
Email *
zweryfikuj email *

Rzeki

Stradomka to prawobrzeżny dopływ Raby. Niewielka rzeczka o długości ok. 40 km,o cechach potoku górskiego (spadek 12‰) . Całkowita powierzchnia jej zlewni przy ujściu do Raby to zaledwie 361,8 km2.

Skawa to druga co do wielkości rzeka Beskidu M. stanowiąca jego południowo-zachodnią granicę. "Rodzi się" na wysokości ok. 700 m n.p.m. poniżej Przełęczy Spytkowickiej . U źródeł jest nazywana Wsiowym Potokiem. Po drodze zbiera wody licznych potoków (jej zlewnia to ok. 1188 km kw.), by po przebyciu ok.92 km zniknąć w Wiśle na wysokości 217 m n.p.m. , niedaleko wsi Smolice, w kotlinie Oświęcimskiej.

Raba to główna rzeka B.M. stanowiąca jego wschodnią granice. "Przychodzi na świat" w Gorcach na wysokości 785 m n.p.m. na zachodnich stokach Obidowej, osławionej górki, pod którą kiedyś grzęzły wszystkie samochody cieżarowe, jadące w kierunku Nowego Targu.

Łowisko pstrągowe "Raba"

"solid-1" Style

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

Module Class Suffix:
"solid-1"

030613_kwrtks_01.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com