Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

nick *
hasło *
Pamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone (*) są wymagane.
Imię *
nick *
hasło *
zweryfikuj hasło *
Email *
zweryfikuj email *

Monografia Gminy Pcim
Piotr Sadowski
Pcim 2003

Monografia składa się z dwu zasadniczych części opisujących zarówno środowisko przyrodnicze oraz historię regionu.

W części pierwszej zawarto zarówno opis środowiska gminy, jak również sporządzono rys społeczno – ekonomiczny regionu. Autor rozpoczął charakterystykę od informacji ogólnych o gminie, zamieszczając zarówno dane o powierzchni, liczbie mieszkańców a także usytuowaniu gminy w regionie oraz krótkim zarysie topograficznym. Na uwagę zasługują oryginalne mapy, obejmujące ukształtowanie powierzchni jak i użytkowanie ziemi w gminie. Pozwala to czytelnikowi na bezbłędne usytuowanie poszczególnych miejsc, o których mowa w pracy. Druga część opisu środowiska przyrodniczego skupia się wokół tematyki społecznej w gminie. Poza charakterystyką demograficzną populacji w rejonie autor skupia się na charakterystyce podstawowych źródeł utrzymania ludności, a więc rolnictwie i leśnictwie oraz przemyśle. Opierając się na najnowszych danych statystycznych, przedstawiona została sytuacja ekonomiczna i tendencje rozwojowe jakie obecnie rysują się w gminie. Wskazano główne źródła dochodu, a także opublikowano statystykę odnośnie liczby podmiotów gospodarczych oraz rodzaju działalności prowadzonych w gminie. Bardzo obszernie potraktowano w monografii sprawy związane z turystyką w gminie, wciąż niedocenianej i niedoinwestowanej gałęzi gospodarki, wynika to z dużych walorów turystycznych jakie istnieją w gminie. Bardzo szczegółowe i konkretne informacje, zarówno o walorach przyrodniczych jak i kulturowych regionu, stanowią ważny element promocyjny i informacyjny o regionie.

"solid-1" Style

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

Module Class Suffix:
"solid-1"

030613_kwrtks_06.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com