Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

nick *
hasło *
Pamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone (*) są wymagane.
Imię *
nick *
hasło *
zweryfikuj hasło *
Email *
zweryfikuj email *


tom 1 i 2

Monografia Powiatu Myślenickiego

wyd. Literackie, Kraków

Książka ta została wydana dzięki ciężkiej pracy naukowców z różnych dziedzin wiedzy,

którzy po latach zgromadzili obfity materiał, umożliwiający opracowanie kilkutomowej „Monografii” obejmującej całość wiedzy zarówno od strony przyrodniczej i historycznej, jak też ekonomiki i kultury powiatu myślenickiego. Powstała w związku z obchodami 1000-lecia Państwa Polskiego oraz rocznicami Wskrzeszenia Polski i 25-lecia Polski Ludowej. Tom pierwszy poświęcony jest historii powiatu myślenickiego od czasów najdawniejszych do końca I wojny światowej, czyli do roku 1918, oraz dziejom Ziemi Myslenickiej; tom drugi kulturze ludowej tego powiatu ; tom trzeci, będący obecnie w opracowaniu, obejmie wszystkie dziedziny przyrody tego terenu; ostatni tom, czwarty poświęcony zostanie najnowszym dziejom powiatu, obejmującym okres niepodległego Państwa Polskiego. W świetle dotychczasowej, szczupłej literatury dotyczącej powiatu myślenickiego niniejsze wydanie stanowi niewątpliwie krok na przód. Na pewno przyczyni się ono do pogłębienia wiedzy o tym powiecie i spowoduje większe nim zainteresowanie. Książka ukazała się w Wydawnictwie Literackim Kraków. Kierownictwo badań naukowych, jak również redakcje naukową „Monografii’’ i koordynację poszczególnych prac odnośnie do tomu I i II objął i prowadził prof.dr.Roman Reinfuss.

"solid-1" Style

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

Module Class Suffix:
"solid-1"

030613_kwrtks_16.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com