Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

nick *
hasło *
Pamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone (*) są wymagane.
Imię *
nick *
hasło *
zweryfikuj hasło *
Email *
zweryfikuj email *

Sucha Beskidzka. Wczoraj i dziś
Barbara Woźniak i Marcin Leśniakiewicz
nakładem Gminy

"Sucha Beskidzka wczoraj i dziś", to nowa pozycja wydawnicza o charakterze albumu historycznego. Autorami tekstów są historycy: Barbara Woźniak i Marcin Leśniakiewicz, absolwenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Prezentacja najpiękniejszych zabytków architektury i sztuki, szczególnie zespołu zamkowo - parkowego, klasztorno - kościelnego, małej architektury sakralnej, „Karczmy Rzym”, zabytkowej zabudowy miejskiej jest nie tylko cennym źródłem informacji, ale również bardzo dobrą formą promocji dziedzictwa kulturowego. Co ważne w wydawnictwie tym pokazana została współczesność Suchej Beskidzkiej jako miasta, które dynamicznie się rozwija, dysponuje znacznym potencjałem gospodarczym, kulturalnym i oświatowym i jest postrzegane przez inne miasta, zarówno polskie jak i europejskie jako atrakcyjny partner do współpracy. Album ilustrują piękne fotografie obiektów oraz cenne materiały źródłowe, dotyczące początków kształtowania się Suchej. Są to: fragment Metryki Koronnej, zawierający streszczenie dokumentu Jana II Oświęcimskiego z 1405 roku, zezwalającego na lokacje Suchej, oraz fragment Lustracji Województwa Krakowskiego z 1556 roku, informujący o istnieniu komory celnej w Suchej. Album na pewno będzie cenną pamiątką dla mieszkańców miasta oraz turystów.

Album w cenie 25 zł dostępny jest w Miejskim Ośrodku Kultury - Zamek tel. (033) 874 13 03
Informacje o wydaniu albumu pochodzą od autora, zaś tekst został przekopiowany ze strony Urzędu Gminy

"solid-1" Style

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc varius nisl id lectus ultricies ut elementum nulla ornare. Nulla sed mi massa, at tincidunt felis.

Module Class Suffix:
"solid-1"

030613_kwrtks_01.jpg

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3oziogallery3
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com