Co wpływa na jakość życia erotycznego?

Seks to ważna sfera życia każdego z nas. Na jej jakość ma wpływ szereg czynników. Warto zdać sobie z nich sprawę, aby życie erotyczne stało na naprawdę wysokim poziomie.

Relacje w związku

Seks jest doskonałym barometrem jakości związku. Kiedy na co dzień się kłócimy, borykamy z problemami, ciężko o udane życie erotyczne. Jak bowiem silić się na czułość i bliskość, kiedy gdzieś na dnie serca kryje się o coś żal do partnera? Nigdy nie należy też seksu traktować jako sposobu na pogodzenie się. Konflikty między partnerami zawsze wpływają nie tylko na jakość, ale przede wszystkim na częstotliwość zbliżeń.

Rutyna

Jest to najpoważniejszy problem w przypadku par z długim stażem. Oglądanie się w powyciąganych dresach i z wałkami na głowie sprawia, że coraz trudniej dostrzec w sobie atrakcyjność. Warto nie zaniedbywać nie tylko siebie, ale również relacji z parterem. W pokonaniu łóżkowych problemów z pewnością pomoże wspólny wyjazd, seksowna bielizna, wspólna romantyczna kolacja. Co bardziej odważni mogą zdecydować się na wspólne oglądanie filmów erotycznych i wizytę w sex shopie – być może erotyczne gadżety staną się początkiem nowej drogi w życiu erotycznym.

Wstydliwe problemy

Suchość pochwy czy problemy z erekcją również potrafią poważnie utrudnić lub wręcz uniemożliwić współżycie seksualne. Warto jednak pamiętać, że zarówno z jednym, jak i drugim można sobie skutecznie poradzić. Trzeba jednak poznać przyczynę zaburzeń. Nie zawsze muszą one świadczyć o poważnej chorobie. Często za brak wzwodu czy nawilżenia pochwy odpowiadają stresy dnia codziennego.

5/5 - (22 ocen

koperek

28 latek z Wrocławia. Interesuję się grami komputerowymi, sportem oraz programowaniem. Pracuję w firmie zajmującej się tworzeniem gier na telefony.

Możesz również polubić…