Znane typy orgazmów

Orgazm – pojęcie to wzbudza emocje zarówno w kobietach, jak i mężczyznach. Jedni i drudzy w czasie stosunku płciowego dążą do osiągnięcia tego najwyższego punktu satysfakcji seksualnej. Czy jednak można mówić o jednym rodzaju orgazmu, czy też raczej wskazać kilka jego odmian? Obecnie seksuolodzy mówią o kilku orgazmach, które przeżywać mogą kochankowie.

Orgazm analny  mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że okolice odbytu są niemniej wrażliwe niż ujście pochwy u kobiet i okolice prostaty u mężczyzn. Jeżeli tylko oboje partnerzy akceptują pobudzanie właśnie tych okolic ciała, mogą osiągnąć niebywale silny orgazm.

Orgazm równoczesny. Terminem tym określa się orgazm osiągany przez partnerów w tym samym czasie. Umożliwia go wybranie między innymi pozycji 69 i seks oralny. Wiele osób uważa, że szczytowanie w tym samym czasie co partner jest najlepszym możliwym doznaniem, jakie można osiągnąć z seksu. Trzeba jednak podkreślić, że tak naprawdę większość z nas w czasie orgazmu nie zwraca uwagi na to, co dzieje się z drugą osobą.

Orgazm łechtaczkowy. Możliwy do osiągnięcia jedynie przez kobiety. Większość pań odczuwa jedynie ten rodzaj orgazmu. Pojawia się on na skutek stymulacji łechtaczki, czyli jednej z najbardziej wrażliwych części kobiecego ciała.

Orgazm pochwowy. Również osiągają go tylko panie. Ciekawym jest fakt, że kobiety muszą nauczyć się go odczuwać. Jednocześnie orgazm pochwowy uzależniony jest od kondycji psychicznej kobiety. Panie zestresowane, zmęczone nie mają szans na jego osiągnięcie.

5/5 - (27 ocen

koperek

28 latek z Wrocławia. Interesuję się grami komputerowymi, sportem oraz programowaniem. Pracuję w firmie zajmującej się tworzeniem gier na telefony.

Możesz również polubić…